Bölgesel İncelme & Selülit Tedavisi

Accent Prime, Ultrason ve Radyo Frekans Teknolojilerinin kombine edildiği yeni nesil vücut şekillendirme cihazıdır. Ultrason Teknolojisi yağ hücrelerini hedefleyerek bölgesel yağ oranında azalma sağlarken, Radyo Frekans Teknolojisi de kolajen sentezini uyararak vücudun sıkılaşmasını sağlar. Tedavi, daha etkili ve kalıcı sonuçlar için cilt altında birçok farklı derinliğe odaklanır. Kademeli ısıtma ve entegre soğutma sistemi sayesinde ağrısız ve konforlu bir uygulamadır. Tüm cilt tiplerine uygulama yapılabilir ve hastalar uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelerine dönebilirler. Cerrahi yöntemlerden kaçınan kişiler için kısa uygulama süresi ile dikkat çeken Accent Prime yaklaşık 20 dakikalık bir uygulamadır. Ameliyatsız bölgesel incelme, selülit tedavisi, vücut konturlerini belirginleştirme, cilt dokusunu ve tonunu iyileştirme amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca cilt çatlakları ve yara izlerinin tedavisinde de başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ultrason Etki Mekanizması

Accent Prime, yeni nesil Ultrason Teknolojisine sahiptir. Ultrason, tedavi alanı boyunca homojen dağılan dalgalanma benzeri dalgalar kullanır. Bu teknoloji, yağ hücrelerinin zarlarını kontrollü bir şekilde bozar ve yağ hücreleri parçalanır. Yağ bileşenleri lenfatik sistem yoluyla vücuttan atılır. Geniş bir kapsama alanına sahip başlık sayesinde uygulama süresi yarı yarıya kısalır.

Radyo Frekans Etki Mekanizması

Radyo Frekans enerjisi, cilt altında özenle seçilmiş seviyeleri ısıtmak için kullanılır. Bu sayede cilt altı dokularda kontrollü termal hasar yaratılır ve yeni kolajen oluşumu tetiklenir. Yeni kolajen üretimi ile cilt sıkılaşır, cilt kalitesinde iyileşme sağlanır. Vücut şekillendirmede dermal ısıtma, ameliyata alternatif etkili bir yöntemdir ve çevre dokulara zarar vermez.

Accent Prime uzun ömürlü kalıcı sonuçlar için bu iki teknolojinin sinerjik etkisinden yararlanır. Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Tedavi edilecek alandaki yağ fazlalığına ve ne amaçla kullanılacağına göre seans sayısı değişir, ortalama 4-6 seans uygulanır. Genellikle ilk uygulamadan sonra bölgesel incelme fark edilir. Her seanstan sonra incelme artarak devam eder. Karın, kalça, basen, bel, uyluk gibi bölgelerde incelme, kol ve üst bacak sarkmalarında cilt sıkılaştırma ve bacaklarda selülit giderme amaçlı kullanılır.

Birleşik teknolojilerin gücüyle etkili ve kalıcı sonuçları, kısa uygulama süresi, ağrısız ve konforlu bir uygulama olması nedeniyle Accent Prime günümüzün en çok tercih edilen vücut şekillendirme uygulamalarından biridir.